Stowarzyszenie Prawników dla Polski wniosło uwagi do projektu UD 156 mającego na celu wprowadzenie zmian do Kodeksu Postępowania Cywilnego oraz innych ustaw. Jedna z proponowanych zmian:  Art. 1 pkt 6 projektu (zmiana art. 88 k.p.c.)  Brzmienie proponowanego przepisu jest niejasne. Prowadzi do wniosku, że pełnomocnik ustanowiony do poszczególnej czynności procesowej nie ma prawa odbioru korespondencji

zmiany od stycznia 2021

Koniec roku 2020, czas podsumowań i obawy przed nowym. Czy faktycznie powinniśmy się bać zmiany? Rok 2020 był obfity w zmiany w wielu ustawach.

życzenia świąteczne

Korzystając z okazji Świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć wszystkim naszym Członkom najserdeczniejsze i szczere życzenia: szczęścia, wiary, nadziei i pomyślności oraz w każdym dniu Nowego Roku wiele uśmiechu
i radości.

zakupy on-line zgody I oświadczenia

Ile razy robiąc zakupy przez Internet denerwowaliśmy się, że musimy zatwierdzać zgody wysyłane przez sprzedającego? Ilekroć zastanawialiśmy się po co, są do nas wysyłane, jeśli do zrobienia zakupów w sklepie to musimy je potwierdzić? Czy bez nich nie moglibyśmy zrobić zakupów tak normalnie?

zakupy on-line

Czy ktoś potrafi wskazać ile umów zawieramy robiąc zakupy przez Internet? Czy wszystkie umowy są takie same? Czy każdą zawieramy w tej samej formie?

Black Friday w prawach konsumenta

Już od początku listopada mogliśmy usłyszeć w mediach o wielkich obniżkach cenowych z racji promocji „Black Friday”, Black Week czy Cyber Monady. Co to takiego, i jak z tego korzystać żeby nie nabić się w butelkę?

e-doręczenia

Wraz z duchem czasu czy powinniśmy zastąpić i wykorzystywać e-doręczenia? To wszechobecna informatyzacja powinna zastąpić tradycyjne metody?

podwójne opodatkowanie spółek komandytowych

Jednak podwójne opodatkowanie coraz bliżej, zmiany są nieuniknione, a termin ich wprowadzenia ma nastąpić na początku roku.

Sytuacja w kraju, liczne protesty i szczerząca się pandemia zmusiły Prezydenta Andrzeja Dudę do podjęcia działań w zakresie wydanego przez Trybunał wyroku, dotyczącego ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerwania ciąży. Projekt prezydenta jest już w Sejmie!